Zalm in bladerdeeg met courgette, citroendip en appel-spinazieslaatje

40 MIN
2 personen
Zalm in bladerdeeg met courgette, citroendip en appel-spinazieslaatje

Foodbagchef Deborah: "Ik doe eens iets anders met de zalm. Ik geef hem een krokant bladerdeegkorstje en serveer er een frisse spinaziesalade en citroendip bij. Proef je de zomer al?"

Ingrediënten

  • ¼ citroen
  • 1 courgette
  • 1 vel bladerdeeg
  • 100 gr spinazie
  • 300 gr zalmfilet zonder vel
  • 1 teentje knoflook
  • 100 gr Griekse yoghurt
  • ½ rode appel
  • scheutje olijfolie
  • Italiaanse kruiden
  • scheutje melk
  • zout
  • zwarte peper

Bestel deze producten online

BEREIDING

  1. Verwarm de oven voor op 190°C en bedek een bakplaat met bakpapier. Spoel de citroen en boen goed schoon. Rasp de schil van de citroen. Snijd de courgette in plakken van zo'n 1 cm.
  2. Rol het bladerdeeg uit en leg op de bakplaat. Verdeel de courgette over het bladerdeeg (zie tip), maar bedek niet alles zodat je het deeg nog kan dichtvouwen. Kruid met de citroenzeste, Italiaanse kruiden, zout en zwarte peper. Leg ook enkele blaadjes spinazie op de courgette. Kruid de zalm met zout en zwarte peper en schik op de groenten. Vouw het bladerdeeg dicht en druk de randen goed aan. Wrijf in met een scheutje melk. Schik op de bakplaat en schuif 25 min. in de oven.
  3. Citroendip: pers de knoflook. Meng de yoghurt, knoflook en een flinke kneep citroensap. Kruid met zout en zwarte peper.
  4. Snijd de appel in blokjes. Schep de rest van de spinazie en appel onder elkaar en breng op smaak met een scheutje olijfolie, zout en zwarte peper.
  5. Serveer de zalm in bladerdeeg met de citroendip en salade. Smakelijk!
  6. TIP: Te veel courgette? Bak op en serveer als extra groente bij dit gerecht.