Wortelpuree met kippenworst, veldsla en pickles

30 MIN
2 personen
Wortelpuree met kippenworst, veldsla en pickles

Foodbagchef Jolien: "Zomerse salades maken plaats voor heerlijke bordjes comfortfood, met smeuïge puree en een heerlijke kippenworst. Om dit gerecht helemaal af te maken voeg ik een potje pickles toe van onze leverancier Camps. Vingers aflikken maar."

Ingrediënten

  • 500 gr bloemige aardappelen
  • 500 gr wortelen
  • 1 sjalot
  • 2 kippenworsten
  • 50 gr veldsla
  • 2 el pickles
  • boter
  • scheutje melk
  • snuifje gedroogde tijm
  • zout
  • zwarte peper

Bestel deze producten online

BEREIDING

  1. Snijd de aardappelen in stukken van 3 cm en de wortel in stukken van 1 cm (schillen hoeft niet). Snipper de sjalot fijn. Zet samen net onder water met een flinke snuif zout en kook in 15-20 min. gaar.
  2. Smelt, als de aardappelen en wortel bijna gaar zijn, een klontje boter in een pan en bak de worst 5-6 min. per zijde op middelhoog vuur.
  3. Giet de aardappelen, wortel en sjalot af en stamp, samen met een handje veldsla, de melk en een klontje boter, tot een smeuïge puree. Kruid met de gedroogde tijm, zout en zwarte peper (zie tip).
  4. Serveer de wortelpuree met de worst, rest van de veldsla en pickles. Smakelijk!
  5. TIP: Heb je nog een restje verse peterselie of bieslook in de koelkast? Schep mee onder de puree.