Salade met gebakken paneer met pompoen, mangosalsa en walnoten

30 MIN
2 personen
Salade met gebakken paneer met pompoen, mangosalsa en walnoten

Wij houden van kleurrijke gerechten, ze fleuren een donkere herfstdag helemaal op! De kruidige pompoen is lekker vullend en hartverwarmend, terwijl de frisse salsa, paneer en knoflookyoghurt je opkikkeren. Lekkere contrasten dus. Geniet ervan!

Ingrediënten

  • 1 kleine flespompoen
  • 2 kl tandoorikruiden
  • 1 teentje knoflook
  • ½ limoen
  • ½ mango
  • ½ rode chilipeper
  • 1 sjalot
  • 10 gr munt
  • 10 gr koriander
  • 25 gr walnoten
  • 160 gr paneer
  • 50 gr rucola
  • olijfolie
  • zout
  • zwarte peper

Bestel deze producten online

BEREIDING

  1. Verwarm de oven voor op 200°C en bedek een bakplaat met bakpapier.
  2. Snijd de pompoen in halve plakken (schillen hoeft niet). Meng de tandoorikruiden met 1 el olijfolie per persoon, een snuifje zout en zwarte peper. Besprenkel de pompoen met de olie en schik op de bakplaat. Leg de knoflook (ongepeld) erbij. Rooster 20-25 min. in de oven, schep halverwege om.
  3. Mangosalsa: spoel de limoen en boen goed schoon. Rasp de schil en pers het sap. Snijd de mango in blokjes van 1 cm. Verwijder de zaadjes uit de chilipeper en hak de peper fijn. Snipper de sjalot fijn. Hak de koriander (ook de steeltjes) fijn. Meng de mango met het limoensap, de limoenzeste, chilipeper, sjalot, zout en zwarte peper.
  4. Knoflookyoghurt: haal de knoflook uit de oven, haal uit de schil en plet met een vork. Hak de munt fijn. Meng de knoflook en munt met de yoghurt. Kruid met zout en zwarte peper.
  5. Rooster de walnoten in een pan zonder vetstof (zie tip). Schep uit de pan.
  6. Snijd de paneer in blokjes van 2 cm. Verhit een scheutje olijfolie in de pan van de walnoten en bak de paneer rondom goudbruin aan.
  7. Schik de rucola op een bord. Schep de paneer, geroosterde pompoen en mangosalsa erbij. Werk af met een schepje knoflookyoghurt en de walnoten. Smakelijk!
  8. TIP: Of leg de laatste 2 min. van de baktijd bij de pompoen in de oven.