Risotto met kalkoenspek, courgette en spinazie

30 MIN
2 personen
Risotto met kalkoenspek, courgette en spinazie

Foodbagchef Sofie: "Risotto is een kom comfortfood die in elk seizoen hartverwarmend is. Vandaag kies ik voor een winnende combinatie met courgette, spinazie en krokant gebakken kalkoenspek. Schep maar lekker weg!"

Ingrediënten

  • 1 sjalot
  • 1 teentje knoflook
  • 100 gr. stoofselder
  • 1 courgette
  • 125 gr. risottorijst
  • ½ blokje groentebouillon
  • 100 gr. kalkoenspek
  • 50 gr. spinazie
  • 50 gr. Gran Moravia
  • 2 el Italiaanse kruiden
  • olijfolie
  • scheutje witte wijnazijn
  • zout
  • zwarte peper

Bestel deze producten online

BEREIDING

  1. Snipper de sjalot fijn en pers de knoflook. Snijd de selder in stukjes van 1 cm. Snijd de courgette in halve plakjes.
  2. Verhit een scheutje olijfolie in een pot en fruit de sjalot, knoflook en selder 3-5 min. op zacht vuur, tot de sjalot glazig is. Voeg de risottorijst toe en laat zo’n 2 min. meebakken, tot de rijst glazig is. Verkruimel de bouillon erover en voeg beetje per beetje wat water toe (reken zo’n 200 ml per persoon). Laat op zacht vuur sudderen en voeg, wanneer het water bijna is opgenomen, nog een pollepel toe. Ga zo door, tot de risotto beetgaar is, ongeveer 15-20 min. Roer regelmatig door.
  3. Verhit een scheutje olijfolie in een pan en bak de courgette 8-10 min op middelhoog vuur. Schep wat opzij en voeg de laatste 3-4 min het kalkoenspek toe. Bak goudbruin en krokant. Kruid met zout en zwarte peper (zie tip).
  4. Meng de courgette, spinazie en de helft van de Gran Moravia onder de risotto. Roer tot de spinazie geslonken is. Proef en breng verder op smaak met de Italiaanse kruiden, zout en zwarte peper. Voeg op het einde een scheutje witte wijnazijn toe voor extra frisheid.
  5. Serveer de risotto met het kalkoenspek en de rest van de Gran Moravia. Smakelijk!
  6. TIP: Eten er geen kindjes mee? Strooi naar smaak wat chilivlokken over het spek.