Pulled chicken burger met koolsla en gekleurde wortelfrietjes

40 MIN
2 personen
Pulled chicken burger met koolsla en gekleurde wortelfrietjes

Foodbagchef Caroline: "De lekkerste pulled chicken? Die maak je zelf. En tussen ons gezegd en gezwegen: dat is helemaal niet zo moeilijk. Ik maak 'm lekker sappig met een honing-mosterd marinade. Geniet van deze kleurrijke maaltijd."

Ingrediënten

  • 300 gr gekleurde wortelen
  • 1 blokje kippenbouillon
  • 2 kipfilets
  • 100 gr gesneden rode kool
  • ½ rode appel
  • 2 el ketchup
  • 1 el honing
  • 1 kl mosterd
  • 2 hamburgerbroodjes
  • 25 gr gefrituurde uitjes
  • olijfolie
  • 1 el witte wijnazijn
  • 1 kl suiker
  • 1 kl kipkruiden
  • zout
  • zwarte peper

Bestel deze producten online

BEREIDING

  1. Verwarm de oven voor op 200°C en bedek een bakplaat met bakpapier.
  2. Snijd de wortelen in frietjes (schillen hoeft niet). Hussel op de bakplaat door elkaar met een scheut olijfolie, zout en zwarte peper. Rooster 20-25 min. in de oven, schep halverwege om.
  3. Breng een pot met water aan de kook voor de kip en verkruimel de bouillon erin. Dompel de kip onder in het water. Houd het water net tegen het kookpunt aan en pocheer de kip 10-12 min. Schep vervolgens uit de bouillon en laat even afkoelen (zie tip). Bewaar de bouillon voor straks.
  4. Rode koolsla: kneed intussen de rode kool met een snuifje zout 1 min. met je handen, dat maakt de kool zachter van smaak en lichter verteerbaar. Snijd de appel in blokjes of gebruik een grove rasp (schillen hoeft niet). Meng de rode kool en appel met de helft van de witte wijnazijn en de suiker. Kruid met zwarte peper.
  5. Saus: meng de ketchup met de rest van de witte wijnazijn, honing, mosterd, kipkruiden (optioneel), 1 el van de bouillon per persoon, zout en zwarte peper.
  6. Trek (vandaar de term “pulled”) de kip met twee vorken of met je handen in reepjes. Meng met de saus.
  7. Verwarm het hamburgerbroodje 5 min. op een rooster in de oven.
  8. Verhit een scheutje olijfolie in een pan en bak de pulled chicken kort aan.
  9. Snijd het hamburgerbroodje open. Schep de pulled chicken en wat rode koolsla erop. Bestrooi met gefrituurde uitjes. Serveer met de gekleurde wortelfrietjes en de rest van de rode koolsla. Smakelijk!
  10. TIP: Je kan de kipfilets ook gemakkelijk met 2 vorken in een kom uit elkaar trekken in reepjes, dan hoef je niet te wachten tot de kipfilets afgekoeld zijn.