Kruidenkaas met groene asperges uit de airfryer

20 MIN
4 porties
Kruidenkaas met groene asperges uit de airfryer

Groene asperges in de airfryer? Ja hoor, het kan en het is bovendien nog eens heel gemakkelijk! We maken een heerlijk frisse kruidenkaas met daarbij geroosterde asperges, mango, chili en panko-knoflookcrumble. Serveer als sharing gerecht of lunch met brood erbij. Overheerlijk!

Ingrediënten

  • 500 gr groene asperges
  • 250 gr roomkaas
  • 10 gr dille
  • 10 gr bieslook
  • 10 gr munt
  • 1 sjalot
  • 1 biologische citroen
  • zout
  • zwarte peper
  • ½ mango
  • ½ rode chilipeper
  • 4 el panko
  • 2 teentjes knoflook
  • oliespray
  • olijfolie

Bestel deze producten online

BEREIDING

  1. Snijd het harde uiteinde van de asperges weg. Schik in het mandje van de airfryer en bestuif met oliespray. Bak 6 min. op 180 graden.
  2. Maak ondertussen de kruidenkaas: snij de sjalot fijn. Hak de kruiden fijn (houd wat takjes dille apart voor de afwerking). Rasp de zeste van de citroen. Meng de roomkaas met de verse kruiden, citroenzeste, sjalot, zout, zwarte peper, een scheutje olijfolie en eventueel een kneepje citroensap. Proef goed en kruid bij tot je helemaal tevreden bent. Schep in een schaal.
  3. Pers de knoflook en meng met de panko en een scheutje olijfolie, schep in een klein ovenvast schaaltje. Schik naast de asperges in de airfryer en bak opnieuw 5-6 min. op 180 graden.
  4. Snijd de mango in blokjes en de chili in fijne blokjes.
  5. Schik de asperges op de roomkaas. Schep de mango en chilipeper erop. Strooi de panko-knoflookcrunch erover. Werk af met takjes dille. Smakelijk!