Krieltjes met gerookte zalm, ei en bloemkoolroosjes
20 MIN
2 personen
Chef Isa:"Oooh wat hebben we er lang op gewacht: de heropstart van het bloemkoolseizoen. Ik doe deze bloem van een groente alle eer aan in een makkelijk gerechtje. Weinig tijd? Lees dan zeker m'n bliksemsnelle tip!"
Ingrediënten
400 gr krielaardappelen
1 bloemkool
125 gr Griekse yoghurt
2 el mayonaise
2 kl tuinkruiden met citroen
2 stengels lente-ui
2 eieren
100 gr gerookte zalm
zout
zwarte peper
Bestel deze producten online
BEREIDING
Zet de krielaardappelen net onder water met een snuif zout (schillen hoeft niet). Kook in zo’n 10-12 min. gaar. Verdeel ondertussen de bloemkool in roosjes en laat de laatste 5 min. meekoken met de aardappelen (zie tip).
Dressing: meng intussen de yoghurt en mayonaise met de tuinkruiden met citroen. Hak de lente-ui fijn en voeg toe aan de yoghurt, samen met een flinke draai van de pepermolen. Extra zout hoeft niet, dat bevatten de tuinkruiden al.
Schep de krielaardappelen en de bloemkool met een schuimspaan uit het water en laat wat afkoelen. Bewaar het kookvocht om het ei in te koken. Kook 5 min. en spoel onder koud water om de garing te stoppen. Pel voorzichtig.
Meng de krielaardappelen, halveer de grotere exemplaren, met de bloemkool onder de dressing. Proef en breng verder op smaak met zout en zwarte peper.
Serveer de krielaardappelen en bloemkool met de gerookte zalm. Schik een eitje per persoon erop. Smakelijk!
TIP: Je kan de bloemkool en aardappelen ook stomen in de microgolfoven. Leg in een microgolfovenbestendige kom met deksel. De bloemkool heeft 6 min. nodig op vol vermogen, de krieltjes 3 min.