Kapsalon met knoflooksaus en shoarmareepjes van La Vie Est Belle

30 MIN
2 personen
Kapsalon met knoflooksaus en shoarmareepjes van La Vie Est Belle

Foodbagchef Sofie: "Dit gerecht is het ultieme comfortfood en het vraagt vrijwel geen moeite. De frietjes gaan de oven in en jij hoeft alleen nog groenten te snijden en de shoaramreepjes te bakken. Extra tip: voeg gerust een restje geraspte kaas toe voor extra veel succes."

Ingrediënten

  • 500 gr. voorgesneden frieten
  • 2 kl shoarmakruiden
  • 250 gr. minipruimtomaatjes
  • 1 minikomkommer
  • ½ rode ui
  • 180 gr. plantaardige shoarmareepjes
  • ½ ijsbergsla
  • 75 gr. knoflookmayonaise
  • olie
  • olijfolie
  • scheutje witte wijnazijn
  • zout
  • zwarte peper

Bestel deze producten online

BEREIDING

  1. Verwarm de oven voor op 180°C en bedek een bakplaat met bakpapier (zie tip).
  2. Dep de frietjes droog met keukenpapier en spreid uit op de bakplaat. Besprenkel met een klein scheutje olie en kruid met de shoarmakruiden. Schuif 25-30 min. in de oven, tot de frietjes krokant zijn. Haal uit de oven en kruid met zout.
  3. Halveer intussen de kerstomaten. Snijd de komkommer in blokjes van 1-2 cm. Snipper de ui fijn. Breng op smaak met een scheutje olijfolie, witte wijnazijn, zout en zwarte peper.
  4. Verhit een scheutje olijfolie in een pan en bak de shoarmareepjes in 2-3 min. goudbruin op middelhoog vuur. Kruid met zout en zwarte peper.
  5. Snijd de ijsbergsla in fijne repen.
  6. Haal de bakplaat uit de oven. Schik de ijsbergsla, shoarmareepjes en groenten erop. Werk af met de knoflookmayonaise. Smakelijk!
  7. TIP: Gebruik indien nodig meerdere bakplaten. Hoe meer je de frietjes kunt spreiden, hoe krokanter ze zullen worden.