Gierstkaas burger met pestopatatjes, geroosterde jonge wortelen en salade

30 MIN
2 pers.
Gierstkaas burger met pestopatatjes, geroosterde jonge wortelen en salade

Foodbagchef Sofie: "Als ik “pestopatatjes” zeg, ben je toch meteen verkocht? Ik serveer ze met onze nieuwe gierstkaasburger: een klassieker die La Vie est Belle, 33 jaar na het originele recept van moeder Katrien, een eigentijdse twist gaf."

Ingrediënten

  • 400 gr. vastkokende aardappelen
  • ½ bussel wortelen
  • 2 kl shoarmakruiden
  • 1 stronk witloof
  • ½ rode appel
  • 50 gr. veldsla
  • 210 gr. gierstkaas burger
  • 25 gr. verse groene pesto
  • olijfolie
  • scheutje witte wijnazijn
  • zout
  • zwarte peper

Bestel deze producten online

BEREIDING

  1. Verwarm de oven voor op 200°C en bedek een bakplaat met bakpapier.
  2. Snijd de aardappelen in hapklare stukken (schillen hoeft niet). Halveer de wortelen en snijd in hapklare stukken (schillen hoeft niet, een stukje van het loof mag eraan blijven). Schep de wortelen naast de aardappelen op de bakplaat en hussel beide door elkaar met een scheut olijfolie, de shoarmakruiden, zout en zwarte peper. Rooster 25-30 min. in de oven, tot de groenten gaar zijn.
  3. Salade: snijd intussen het witloof en de appel in fijne reepjes (schillen hoeft niet, zie foto). Schep, samen met de veldsla, onder elkaar met een scheutje olijfolie, de witte wijnazijn, zout en zwarte peper (zie tip).
  4. Verhit een scheutje olijfolie in een pan en bak de burger in enkele min. goudbruin en krokant op middelhoog vuur.
  5. Meng de pesto onder de geroosterde aardappelen. Serveer de pestopatatjes met de burger, geroosterde wortelen en salade. Smakelijk!
  6. TIP: Voeg eventueel een lepeltje mayonaise toe.