Couscous met gerookte zalm, courgette en citroendressing

25 MIN
2 personen
Couscous met gerookte zalm, courgette en citroendressing

Foodbagchef Jolien: "Veel van onze groenten komen van onze leverancier Bel'Orta, een samenwerking waar we trots op zijn. Zij werken samen met allerlei lokale boeren en ondersteunen hen. In dit gerecht zet ik met plezier hun courgette in de kijker!"

Ingrediënten

  • ½ blokje groentebouillon
  • 125 gr volkoren couscous
  • ½ teentje knoflook
  • 1 sjalot
  • 1 courgette
  • 100 gr spinazie
  • ½ citroen
  • 10 gr bieslook
  • 10 gr peterselie
  • 15 gr pijnboompitten
  • 100 gr gerookte zalm
  • 2 el olijfolie
  • snuifje paprikapoeder
  • zout
  • zwarte peper

Bestel deze producten online

BEREIDING

  1. Breng 70 ml water per persoon aan de kook en verkruimel de bouillon erbij. Overgiet de couscous met het water en laat afgedekt 10 min. rusten. Maak vervolgens de korrels los met een vork en kruid met zout en zwarte peper.
  2. Pers de knoflook en snipper de sjalot fijn. Snijd de courgette in halve plakjes en hak de spinazie grof. Pers de citroen en hak de verse kruiden fijn.
  3. Rooster de pijnboompitten in een pan zonder vetstof. Schep uit de pan.
  4. Verhit een scheutje olijfolie in de pan en bak de courgette zo’n 4-5 min. Kruid met een snuifje paprikapoeder, zout en zwarte peper.
  5. Dressing: meng intussen 1 el olijfolie per persoon met het citroensap, de knoflook, verse kruiden en sjalot (zie tip). Breng op smaak met zout en zwarte peper.
  6. Snijd de gerookte zalm in hapklare stukken. Schep de spinazie onder de couscous.
  7. Serveer de couscous met de gerookte zalm en courgette. Werk af met de dressing en pijnboompitten. Smakelijk!
  8. TIP: Vind je rauwe sjalot of knoflook wat straf? Bak samen met de courgette in de pan.